Derek Thompson: Hitmakeři

Lucie Teislercz, Inspiration

Kniha o hledání cest k té nejcennější komoditě dnešní doby: pozornosti lidí. Jak to zařídit, aby si vás lidé všimli? Jak v nich vzbudit zájem?

Například šlágr Rock Around the Clock od Billa Haleyho je dodnes nejprodávanějším vinylovým singlem všech dob. A přitom to byl původně propadák. Jak to, že jej lidé nejprve odmítli a pak se do něj zbláznili?

Samé otázky za milion dolarů. Derek Thompson, známý redaktor vlivného amerického magazínu The Atlantic, se na ně snaží odpovědět pomocí psychologie a ekonomie. Zkoumá dlouhou řadu rozmanitých faktorů, které způsobí, že je něco pro masy lidí neodolatelné a něco jiného je nezajímá. Dokáže chytře propojovat příklady z různých oblastí lidské činnosti, od francouzských impresionistů, přes hudební a knižní hity k ingrediencím slavných prezidentských projevů Obamy nebo Kennedyho až po příběh designéra, který určoval trendy v aerodynamických tvarech vlaků, letadel i lednic.

Hit Makers je zajímavé čtení pro obchodníky a byznysmeny, pro každého, koho zajímá reklama, marketing a PR, a pro každého, kdo by se chtěl dozvědět něco o podstatě úspěchu a neúspěchu.

Kniha vyšla letos v létě i u nás. Pod názvem Hitmakeři: Tajemství popularity v éře rozptylování ji vydalo nakladatelství Jan Melvil

Pokud nemáte čas číst, podívejte se na video www.youtube.com/watch?v=l9KW3GtWm30

Číst více: Kniha měsíce: Tim Ferris, Nástroje Titanů