Jarní inspirace – co čtou nejvlivnější lidé světa?

Lucie Teislercz, Inspiration

 

 

Our Final Invention, James Barrat doporučuje Elon Musk

Kniha o nejdůležitějším tématu tohoto století – může náš druh přežít?  Korporace a vládní agentury investují miliardy do toho, aby AI dosáhla svého cíle, lidské úrovně inteligence. Jenže jakmile toho dosáhne, budeme možná nuceni soutěžit se soupeřem, který je chytřejší a mnohem silnější, než si sami dokážeme představit.

 

Business Adventures, John Brooks doporučuje Warren Buffett

Zábavná sbírka esejí reportéra Johna Brookse je Buffettovou nejoblíbenější knihou. Říká o ní, že v každém obchodním úsilí je zásadní lidský faktor. Nezáleží na tom, zda máte dokonalý produkt, výrobní plán a marketingové hřiště; budete stále potřebovat ty správné lidi, abyste vedli a realizovali tyto plány.

 

The Innovator’s Dilemma, Clayton M. Christensen doporučuje Jeff Bezos

Clayton Christensen, expert na inovace, poskytuje analýzu měnících se technologií a jejich důležitost pro budoucí úspěch společností. Autor se snaží vysvětlit, proč některé firmy, když nové technologie vstupují na trh, neuspějí, bez ohledu na to, zda se jim přizpůsobí nebo ne. A někdy i ty nejsilnější společnosti dokážou udělat všechno správně – a přesto stále ztrácejí vedoucí postavení na trhu.

Meditation and Mindfulness, Puddicombe Andy doporučuje Bill Gates

V českém překladu „Ukliďte si v hlavě“ . Kniha pro ty, kteří nestojí o duchovní osvícení a ani nepotřebují terapii, ale chtějí vědět, jak „přepnout“, když přijdou domů z práce. Andy Puddicombe, diplomovaný klinický konzultant, bývalý buddhistický mnich vám ukáže, jak si za deset minut denně v hlavě uklidit.

 

The wisdom of Sundays, Oprah Winfrey doporučuje Oprah Winfrey

Sbírka pohledů a anekdot osobností, s nimiž Oprah vedla inspirativní rozhovory v jejím televizním pořadu „Super Soul Sunday.“ Kniha zahrnuje všechny „aha“ momenty, které by dle Oprah mohly být inspirací pro ostatní. Tuto knihu je možné si objednat také v audio verzi.

 

Doporučuje tým Anderson Willinger ☺

 

Muž, který stál v cestě, Ivan Fíla

Příběh odvahy, hrdinství ale i zákulisních intrik, který může v mnohém připomínat dnešní svět byznysu. Román o muži, který se v srpnu 1968 pod hrozbou likvidace vzepřel okupantské moci a jako jediný nepodepsal potupný moskevský dokument.

Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč, Michel Odoul 

Tělo každého z nás vypovídá o tom, čím trpíme v hloubi sebe samých. Naše tělo mluví a my mu musíme umět naslouchat. Spojitosti mezi tělem a psychikou jsou biologickým vyjádřením našeho stavu. Klíčem k pochopení této spojitosti je právě tato kniha.

 

Konec Evropy, Jamie Kirchick

Analýza nejnovějšího vývoje politické situace v Evropě. Autor se věnuje Brexitu, migraci, antisemitismu, Rusku, a také České republice. James Kirchick je americký novinář a reportér. Svého času pracoval pro Rádio Svobodná Evropa, pobýval i v Praze. Publikuje v množství periodik v USA i v Evropě.

Meetings with Remarkable Men, G.Gurdjieff

Autobiografická kniha, která je příběhem ruského filozofa a mága Georgije Gurdžijeva. Po letech strávených hledáním staré moudrosti na cestách po Asii vyvinul systém esoterického učení nazvaný „Čtvrtá cesta“. V první polovině minulého století se stal inspirací pro mnoho oddaných stoupenců po celém světě.