Anderson Willinger

Jarní inspirace – co čtou nejvlivnější lidé světa?

 

 

Our Final Invention, James Barrat doporučuje Elon Musk

Kniha o nejdůležitějším tématu tohoto století – může náš druh přežít?  Korporace a vládní agentury investují miliardy do toho, aby AI dosáhla svého cíle, lidské úrovně inteligence. Jenže jakmile toho dosáhne, budeme možná nuceni soutěžit se soupeřem, který je chytřejší a mnohem silnější, než si sami dokážeme představit.

 

Business Adventures, John Brooks doporučuje Warren Buffett

Zábavná sbírka esejí reportéra Johna Brookse je Buffettovou nejoblíbenější knihou. Říká o ní, že v každém obchodním úsilí je zásadní lidský faktor. Nezáleží na tom, zda máte dokonalý produkt, výrobní plán a marketingové hřiště; budete stále potřebovat ty správné lidi, abyste vedli a realizovali tyto plány.

 

The Innovator’s Dilemma, Clayton M. Christensen doporučuje Jeff Bezos

Clayton Christensen, expert na inovace, poskytuje analýzu měnících se technologií a jejich důležitost pro budoucí úspěch společností. Autor se snaží vysvětlit, proč některé firmy, když nové technologie vstupují na trh, neuspějí, bez ohledu na to, zda se jim přizpůsobí nebo ne. A někdy i ty nejsilnější společnosti dokážou udělat všechno správně – a přesto stále ztrácejí vedoucí postavení na trhu.

Meditation and Mindfulness, Puddicombe Andy doporučuje Bill Gates

V českém překladu „Ukliďte si v hlavě“ . Kniha pro ty, kteří nestojí o duchovní osvícení a ani nepotřebují terapii, ale chtějí vědět, jak „přepnout“, když přijdou domů z práce. Andy Puddicombe, diplomovaný klinický konzultant, bývalý buddhistický mnich vám ukáže, jak si za deset minut denně v hlavě uklidit.

 

The wisdom of Sundays, Oprah Winfrey doporučuje Oprah Winfrey

Sbírka pohledů a anekdot osobností, s nimiž Oprah vedla inspirativní rozhovory v jejím televizním pořadu „Super Soul Sunday.“ Kniha zahrnuje všechny „aha“ momenty, které by dle Oprah mohly být inspirací pro ostatní. Tuto knihu je možné si objednat také v audio verzi.

 

Doporučuje tým Anderson Willinger ☺

 

Muž, který stál v cestě, Ivan Fíla

Příběh odvahy, hrdinství ale i zákulisních intrik, který může v mnohém připomínat dnešní svět byznysu. Román o muži, který se v srpnu 1968 pod hrozbou likvidace vzepřel okupantské moci a jako jediný nepodepsal potupný moskevský dokument.

Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč, Michel Odoul 

Tělo každého z nás vypovídá o tom, čím trpíme v hloubi sebe samých. Naše tělo mluví a my mu musíme umět naslouchat. Spojitosti mezi tělem a psychikou jsou biologickým vyjádřením našeho stavu. Klíčem k pochopení této spojitosti je právě tato kniha.

 

Konec Evropy, Jamie Kirchick

Analýza nejnovějšího vývoje politické situace v Evropě. Autor se věnuje Brexitu, migraci, antisemitismu, Rusku, a také České republice. James Kirchick je americký novinář a reportér. Svého času pracoval pro Rádio Svobodná Evropa, pobýval i v Praze. Publikuje v množství periodik v USA i v Evropě.

Meetings with Remarkable Men, G.Gurdjieff

Autobiografická kniha, která je příběhem ruského filozofa a mága Georgije Gurdžijeva. Po letech strávených hledáním staré moudrosti na cestách po Asii vyvinul systém esoterického učení nazvaný „Čtvrtá cesta“. V první polovině minulého století se stal inspirací pro mnoho oddaných stoupenců po celém světě.

 

 

 

 

 

Share this post
Virtual Leadership

C-SUITE LEADERSHIP PROGRAMS
WITH JULIAN BIRKINSHAW

Virtual Leadership

DISCOVER MORE
Significant management changes and predictions for 2021

MARKET MAPPING

Significant management changes and predictions for 2021

DISCOVER MORE
FREE SEMINAR

What's going on in top management?

Our regular webinar on market trends and insights into executive search.

REGISTER NOW