Proč lidé pracuji pro mou konkurenci a ne pro mě?

Lucie Teislercz, Inspiration

Dle Patrika Morka, bývalého marketingového ředitele Googlu  a absolventa Inseadu, je nejdůležitější dovedností dnešních manažerů pro získání nejlepších lidí doručovat excelentní výsledky a umět je prodat. Hlavním nástrojem sebeprezentace seniorních manažerů v České Republice a Slovensku je LinkedIn. Jelikož jej využívá 89 % z nich, patříme mezi nejaktivnější v rámci Evropy.

Hlavní aktivita spočívá v „lajkování” obsahu, sledování konkurence a propojování v rámci skupin.

Dle nejnovějšího průzkumu z tohoto léta Anderson Willinger zanalyzoval,  že jen 45 %  ředitelů používají digitální prostředí na komunikaci se svými zaměstnanci a jenom 56 % na komunikaci s potenciálními talenty, z toho pouze 12 procent systematicky a pravidelně. Navíc, pouze 16 % využívá celkový komunikační mix včetně Twittru, Youtubu, blogů, podcastů a jiných.

Dle studií Anderson Willinger je zřejmý trend, že manažeři všeho věku chtějí pracovat se správným šéfem a v dobrém kolektivu.

Síla Brandu Zaměstnavatele, na kterou se většina firem soustředí, je až 5. v pořadí v prioritách při zvažování nového působiště.

Cristina Muntean, odbornice na strategickou komunikaci firem i osob doporučuje:

Přečtěte si následující jména a každé na sebe nechte chvíli působit:

· Václav Havel

· Tomáš Baťa

· Miloš Zeman

· Jiří Drahoš

Jak se cítite po přečtení těchto jmen? Jaké hodnoty s nimi spojujete? Jak dnes působí Vaše jméno na Vaše zákazníky, zaměstnance či budoucí kolegy? Jako Tomáš Baťa nebo Andrej Babiš?

Pokud Vám záleží na tom, aby chtěli lidé pracovat  s Vámi a pro Vás, kromě excelentních výsledků a osobnosti se zaměřte také na:

Svůj detailní digitální audit.

Detailní digitální audit Vaší konkurence.

Definujte si, kde se mezi žádnou komunikací a extrémní komunikaci cítíte komfortně a povězte si, co je pro Vás časově, energeticky a ekonomicky vyhovující.

Zkuste tuto hranici systematicky revidovat a posunovat.

Když nevíte, kde začít, inspirujte se nejlepšími experty v této oblasti, které Vám přinášíme.

Více na: Budujte svoji značku s těmi nejlepšími