Anderson Willinger

Jaké knihy darovat k Vánocům?

HBR’s 10 Must Reads 2020, Harvard Business Review

Sumář nejlepších článků z loňského Harvard Business Review o nápadech, které v dnešní době dominují ve světě podnikání. Tato kniha vás inspiruje k tomu, jak mít lepší vztahy se svými zákazníky tím, že jim poskytnete letmý pohled do vaší společnosti. Naučí Vás, jak klást lepší otázky, abyste se co nejvíce dozvěděli, přesvědčili ostatní a efektivněji vyjednávali, a také jak zlepšíte výsledky tím, že umožníte lidem a umělé inteligenci se navzájem doplňovat.

Koupit zde

Tajný život stromů, Peter Wohlleben

Jsou stromy sociální bytosti? Peter Wohlleben tvrdí, že les je sociální síť. Čerpá z vědeckých objevů, které popisují, jak jsou si stromy podobné s lidskými rodinami: rodiče stromů žijí společně se svými dětmi, komunikují s nimi, podporují je v růstu, sdílejí živiny s těmi nemocnými nebo bojujícími, a dokonce se navzájem varují před hrozícím nebezpečí. Mají paměť, předávají si informace, pociťují bolesti, dokonce mohou dostat úpal a časem se jim tvoří vrásky. „Při příští procházce lesem bude čtenář vnímat okolní zelený svět novým pohledem.“ Bild der Wissenschaft

Koupit zde

The Culture Code, Daniel Coyle

Jak vzniká skvělá organizační kultura? Jak se buduje a udržuje, nebo co udělat s kulturou, která potřebuje napravit? V této knižce se Daniel Coyle věnuje některým z nejúspěšnějších světových organizací – včetně Pixar, San Antonio Spurs a SEAL Team Six od US Navy – a odhaluje, jaké je tajemství jejich firemní kultury. Jak říká sám autor: „Kultura není něco, čím jste – je to něco, co děláte.“

Koupit zde

Uber a Airbnb mění svět, Brad Stone

Kniha amerického novináře rozebírá novou generaci podnikatelů ze Silicon Valley, kteří za pomocí moderních technologií narušují zaběhané konvence celých spotřebních odvětví. Po Stevu Jobsovi a Billu Gatesovi přichází Travis Kalanick z Uberu a Brian Chesky z Airbnb. Jak se jejich vlivem mění svět, ve kterém žijeme?

Koupit zde

Immunity to Change, Robert Kegan and Lisa Laskow Lah

Nedávná studie ukázala, že když lékaři řeknou pacientům s onemocněním srdce, že pokud nezmění své návyky, zemřou, bude schopen se úspěšně změnit pouze jeden ze sedmi. Touha a motivace nestačí: i když je to doslova otázka života a smrti, schopnost změny zůstává nepolapitelná. V této knize autoři poukazují na to, jak se naše individuální přesvědčení – spolu s kolektivními myšlenkami v našich organizacích – spojují a vytvářejí přirozenou, ale silnou imunitu ke změně. Kegan a Lahey nám v této kníze dají klíč k tomu, abychom odemkli náš potenciál a nakonec se posunuli kupředu.

Koupit zde

Working Identity, Herminia Ibarra

Herminia Ibarra představuje nový model pracovní kariéry, který popírá vše, co jsme se naučili od „kariérních odborníků“. Zatímco tito tvrdí, že musíme nejdříve vědět, co chceme dělat, než to budeme moci dělat, Ibarra tvrdí pravý opak. To, že něco umíme dělat, je podle ní výsledkem experimentování. Kariérní přechod není přímá cesta k nějaké předem určené identitě, ale klikatá cesta, během které hledáme, kým jsme.

Koupit zde

Can You Hear Me? How to Connect with People in a Virtual World, Paul Dolan

Virtuální komunikace je skvělá, užitečná a všudypřítomná. Avšak kdykoliv je technologie nefunkční nebo zpráva nejasná, kvalita lidského spojení, kterou zažíváme v mnoha formách virtuální komunikace, je špatná. V této praktické knize nastíní specialista na komunikaci Nick Morgan pět hlavních komunikačních problémů ve virtuálním světě – nedostatek zpětné vazby, nedostatek empatie, nedostatek kontroly, nedostatek emocí a nedostatek odhodlání. Poskytuje také praktické rady, jak se lépe spojit s ostatními.

Koupit zde

Becoming, Michelle Obama

Memoáry bývalé první dámy Spojených států. Michelle Obama se stala jednou z nejznámějších a nejpřitažlivějších žen naší doby. Jako první dáma Spojených států amerických – první Afroameričanka v této roli – pomohla vytvořit nejpřátelštější atmosféru v Bílém domě v celé jeho historii. Michelle Obama o své knížce řekla: „Stát se tím, kým chceme, není o dosažení určitého cíle. Je to o pohybu dopředu, způsobu vývoje, ceste, jak neustále dosahovat lepšího já.“

Koupit zde

Simple, Yotam Ottolenghi

Tato kniha receptů je nezapomenutelnou kombinací hojnosti, chuti a překvapení. Její autor o ní řekl: „Knihou jsem tak nadšený proto, že je plná receptů, ale především takových, které jsou velmi jednoduché a snadné a to buď na jeden, nebo velmi často i na více způsobů.“ Snadné pro vás může znamenat superrychlé jídlo, které je na stole za pár minut, ale i takové, na které potřebujete jen několik surovin. Dobrou chuť!

Koupit zde

Couples That Work: How To Thrive in Love and Work, Jennifer Petriglieri

Na základě pětiletého výzkumu a rozhovorů s více než stovkou párů napříč různými průmyslovými odvětvími vznikla kniha plná příběhů z reálného života o tom, jak spojit životy dvou lidí, kteří si budují kariéru, jaký dopad může mít relokace zaměstnání na vaši rodinu nebo jak spojit výchovu dětí s budováním kariéry.

Koupit zde

Číst více: Co byste měli vědět o své osobní digitální značce?

Share this post
Virtual Leadership

C-SUITE LEADERSHIP PROGRAMS
WITH JULIAN BIRKINSHAW

Virtual Leadership

DISCOVER MORE
Significant management changes and predictions for 2021

MARKET MAPPING

Significant management changes and predictions for 2021

DISCOVER MORE
FREE SEMINAR

What's going on in top management?

Our regular webinar on market trends and insights into executive search.

REGISTER NOW