Anderson Willinger

Naše tipy na čtení na letnou dovolenou

3 novinky

Superforcasting, Philip Tetlock

Vše, co děláme, zahrnuje předpovědi o tom, jak se bude naše budoucnost vyvíjet. Ať už kupujeme nový dům, měníme zaměstnání, navrhujeme nový produkt nebo plánujeme svatbu, rozhodujeme se dle našich osobních odhadů. Problém je ten, že v tom nejsme moc dobří. Ve své studii profesor Wharton Philip Tetlock ukázal, že odborníci jsou v předpovídání budoucnosti jen o něco lepší než laici.
Nejnovější projekt Tetlocka – vládou financovaný prognostický maraton zahrnující více než milion individuálních předpovědí od té doby ukázal, že někteří lidé mají skutečné prokazatelné předvídání. Jsou to obyčejní lidé, od bývalých tanečníků baletu po počítačové programátory v důchodu, kteří mají mimořádnou schopnost předpovídat budoucnost s mírou přesnosti o 60% vyšší než je průměr. Jsou to tzv. „superforecastery“.

The Creative Thinking Handbook, Griffiths Chris

Více než 82 procent společností věří, že kreativita má přímý dopad na výsledky, ale jen málokdo z nás rozumí tomu proč. Tato kniha vám umožní rozvinout vaše kreativní dovednosti při řešení problémů a lépe se rozhodovat pomocí individualizované strategie krok za krokem. Na základě dlouhodobého výzkumu a testování procesu kreativního myšlení vám Příručka kreativního myšlení pomáhá vytvářet více nápadů a najít skvělá řešení pro jakoukoliv profesionální výzvu.

The Wisdom of Crowds, James Surowiecki

Proč je většina chytřejší než jen hrstka aneb jak kolektivní moudrost mění byznys, ekonomiku, společnost a národ?
V této knize newyorský novinář James Surowiecki zkoumá zdánlivě jednoduchou myšlenku: Velký kolektiv lidi je chytřejší než elita bez ohledu na to, jak brilantní se může elita zdát.
Surowiecki píše o různých oblastech, jako je populární kultura, psychologie, behaviorální ekonomie, umělá inteligence, vojenská historie a politika, aby nám ukázal, jak tato jednoduchá myšlenka nás může poučit v tom, jak žijeme naše životy, vybíráme naše lídry, řídíme naši společnost nebo jak přemýšlíme o našem světě.

2 klasiky

Jak rozpoznat skryté zájmy druhé strany obzvlášť v době video pohovorů

Odhalené emoce, Paul Ekman

Býváte-li na pochybách, zda jsou k vám ostatní upřímní nebo co vlastně znamenají reakce druhých, kniha Odhalené emoce vám přijde vhod. Její autor Paul Ekman je profesorem psychologie na University of California a uznávaným expertem v oblasti nonverbální komunikace. Těžko na světě najdete odborníka povolanějšího hovořit na téma řeči těla a vyjadřování emocí. Pomoci této knihy si budete lépe uvědomovat své pocity a více si všímat, jaké signály k vám ostatní vysílají prostřednictvím mimiky, hlasu, i řeči těla.

Jak prokouknout druhé lidi, Joe Navarro

Joe Navarro je bývalý agent kontrarozvědky FBI a uznávaný expert na neverbální komunikaci. V knize vysvětluje, jak rychle číst v jiných lidech, jak odhalit jejich názory a myšlenky, dešifrovat pocity a chování, vyhnout se skrytým léčkám a poznat klamné a podvodné jednání. Dozvíte se například, proč je tvář nejméně spolehlivá oblast pro odhalení skutečných pocitů druhého člověka, co o našich náladách a motivech vyzradí palce, nohy nebo oční víčka, jaké chování prozrazuje naši sebedůvěru a pocity nebo s jakou neverbální komunikací podpoříte vzájemnou důvěru a svou autoritu. Zjistíte také, jak můžete svou řečí těla ovlivnit to, co si o vás myslí váš šéf, rodina, přátelé i úplně cizí lidé. Kniha je doplněna fotografiemi a příklady z profesionální praxe autora.

 

Shrnutí prvního pololetí 2020 v náboru managementu

V čem je tzv. „koronavirová krize“ jiná ve srovnání s rokem 2008 z pohledu snižování počtu zaměstnanců?

5 hlavních bodů, které byste měli vědět o trhu práce vysokých manažerských pozic

 

Share this post
Virtual Leadership

C-SUITE LEADERSHIP PROGRAMS
WITH JULIAN BIRKINSHAW

Virtual Leadership

DISCOVER MORE
Significant management changes and predictions for 2021

MARKET MAPPING

Significant management changes and predictions for 2021

DISCOVER MORE
FREE SEMINAR

What's going on in top management?

Our regular webinar on market trends and insights into executive search.

REGISTER NOW