Proč jsme si ho koupili? Aby vydělával!

Lucie Teislercz, Inspiration

Proč jsme si ho koupili?

ABY VYDĚLÁVAL!

Ať už jste velká firma nebo malá – určitě řešíte problém podobný tomu našemu; pořídili jsme totiž docela drahého manažera a chceme, aby co nejrychleji podával maximální výkon a přinášel zisk. Právě proto jsme ho přece „koupili“… Jak ale nehledat znova a znova? Jak nepřicházet o lidi s potenciálem, ale naopak jak jim pomoci aklimatizovat se třeba právě ve Vaší společnosti; žít Vaší kulturou a obchodními cíli, s Vaší vizí a strategií a zajistit tak co nejrychlejší přínos očekávaných výsledků?

Nástupová křivka manažera k maximální výkonnosti je dle průzkumů devět měsíců až jeden a půl roku. Skutečné „ovoce“ manažer společnosti přináší po roce a půl, kdy je díky důkladnému prozkoumání společnosti, zákazníků a trhu na vrcholu svého výkonu.

V této situaci je nutné zmínit, že životnost manažera se za posledních deset let podle statistiky dramaticky snížila, a to v průměru ze čtyř a půl roku na něco málo přes tři roky v jedné společnosti. A tento trend pokračuje.

Kupujete-li si manažera či jej povyšujete, očekáváte, že jeho rychlá integrace je jeho starostí. Bohužel, takovéto předpoklady
často končí novými náklady na hledání další síly. V lepším případě se výsledky dostaví později nebo v průměrné kvalitě, na rozdíl
od toho, co jste na začátku očekávali.

Společnost Anderson Willinger analyzovala během posledních 15 let výkon několika stovek manažerů, které vyhledala pro pozice v top managementu svých klientů a jejich společností, a zkoumala okolnosti, které vedly k jejich nejlepším výsledkům. Tento výzkum se stal základem pro definování klíčových předpokladů k rychlé integraci a maximálnímu výkonu nového manažera či úspěšnou integraci manažera v nové pozici.

Anderson Willinger tak nabízí svým klientům nástroj s názvem PRVNÍCH 100 DNÍ – INTEGRAČNÍ MANAGEMENT, který urychluje doručování očekávaných výsledků manažera a eliminuje náklady firem na opětovné hledání, kterému je tímto způsobem možné zabránit.